kadetade

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

36. malokarpatský maratón - 16.10.2011

 

Toto je mapka z môjho mobilu vytvorená aplikáciou Runtastic ale musel som to uložiť na 36 km lebo som mal takmer vybitú batériu. Zvyšok trate po tej istej trase ako na začiatku až do cieľa.

Tieto 2 fotky boli urobené tesne po behu

 www.beh.sk/mod/beh/malokarpatsky-maraton-2

 

 

Malokrapatský maratón, maratón osobákov

BACK
Reportáže | 16.10.2011 | hodnotenie: | komentárov: 4
Aj takýmto prívlastkom by sa asi dal označiť 36. ročník Malokarpatského maratónu  v Trnave.
Po minuloročnej pauze sa trnavský Malokarpatský maratón vrátil do bežeckej termínovky a mnoho z tých, ktorí ho dnes absolvovali, si po dobehnutí povedali „chvalabohu“. Teraz nemám na mysli to, že toto si povie asi každý maratónec, ktorý úspešne dobehne do cieľa, ale to, že tento rok sa vďaka priam ideálnemu maratónskemu počasiu, keď sa teplota pohybovala okolo 10 stupňov, svietilo slniečko a fúkal len slabučký vietor, si veľká časť maratóncov za týchto podmienok vylepšila svoje osobáky. Nikoho z nás čo sme sa nachádzali v cieli nenapadlo rátať to koľko krát sme započuli slovko „osobák“ od unavených, ale šťastných maratóncov a maratónkyň po tom ako sa v cieli dozvedeli svoj výsledný čas. Škoda, určite by to bolo zaujímavé číslo.

Za zmienku stojí aj fakt, že po prvý krát v bohatej histórii tohto podujatia sa celkovými víťazmi stali domáci bežci. U žien sa z celkového víťazstva tešila Radka Paulínyová a mužov Tomáš Kopčík.

Škoda, že za tohto ideálneho počasia sa na štart postavilo len 55 odvážlivcov. Možno bola účasť ovplyvnená tým, že sa v sobotu v Žiline konal deň supervytrvalca, v Kravanoch maratón, Bratislave polmaratón.
 
A na záver ešte kratučká štatistika a výcuc z výsledkov :

Muži celkový víťaz a aj víťaz kat. B: Tomáš Kopčík - Trnava
Muži A: Csiba Boris – Run Shop Sport Team Bratislava
Muži C: Ďuriga Stanislav – Trenčín
Muži D: Gállik František – Chemosvit Svit
Ženy: Paulínyová Radka – Trnava
Vysokoškoláci: Michalec Tomáš – Žilinská univerzita

Tomáš Kopčík celkový víťaz a víťaz kat. B  


Čo takto skúsiť dodatočne spočítať koľko bežkýň a bežcov si v Trnave zabehlo osobák?
Dajte o sebe vedieť napr. cez komentár k tomuto článku.

 
 
Zdroj: LuboF (Lubo Ferenc)

 

 


Beh | stály odkaz

Komentáre

Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014